موجودی

عمومی

هتل سنتی نگین واقع در بافت قدیمی شهر کاشان دارای ۱۶ اتاق اقامتی ، رستوران ، تالار ، کافی شاپ ، کافی نت و کلیه امکانات مورد نیاز یک اقامت خاطره انگیز به یاد زندگی به سبک ایرانی اصیل آماده پذیرایی از مهمانان گرامی میباشد . از جمله خدمات مجموعه اقامتی سرویس رایگان اینترنت بی سیم در سراسر فضاهای مجموعه، قرار دادن ترانسفر برای میهمانان به کل نقاط کشور.برگزاری گشت به تمام جاذبه ها و آثار باستانی کاشان برای میهمانان.فراهم آوردن غذاهای محلی برای میهمانان.

بهترین مکان برای مراسم هایی از قبیل:

کارگاههای تخصصی ویژه مدیران و کارکنان

مهمانی های خانوادگی و فامیلی

همایش ها ، سمینارها و گردهمائی ها

جشن زایمان ، تولد و نامزدی

دوره های آموزشی ویژه هیئات ورزشی

جشن های فارغ التحصیلی ویژه دانشجویان

بزرگداشت ، نکوداشت و یادمان شخصیت ها

مجمع عمومی بانک ها و موسسات دولتی و غیر دولتی

مجموعه اقامتی – پذیرایی خانه نگین واقع در بافت تاریخی کاشان را جناب آقای دکتر فریور و همسرشان سرکار خانم اخوان که بیش از ۴۰ سال است ساکن امریکا می باشند خریداری و با صرف هزینه های سنگین و پشتکار فراوان بازسازی کرده اند. هدف اصلی این کار بزرگ با کاربری برگزاری جشن ها و مراسم های گوناگون و همچنین اقامت و پذیرایی برای مسافران داخلی و خارجی، پشتوانه مالی برای چند خانه ای می باشد که با همت و ابتکار این زوج انسان دوست و فداکار در ۱۵ سال گذشته برای کودکان یتیم و بدسرپرست تحت عنوان موسسه خیریه نگین کاشان فراهم شده است.

مجموعه اقامتی- پذیرایی خانه نگین شامل دو بخش به شرح زیر می باشد:

تالار پذیرایی نگین:
تالار پذیرایی نگین در سال ۱۳۹۰ مرمت و در فضایی کاملا سنتی که معماری اصیل ایرانی کاملا نمایان است با ظرفیت ۲۲۰ نفر برای برگزاری جشن ها، همایش ها، گردهمایی ها، دوره های آموزشی، جشن های فارق التحصیلی، بزرگداشت ها و… به بهره برداری رسید.

مجموعه اقامتی نگین:
مجموعه اقامتی نگین در سال ۱۳۹۲ مرمت و به بهره برداری رسید. این مجموعه، اقامت در محیط کاملا سنتی و اصیل ایرانی را که با امکانات روز دنیا تجهیز شده است برای مسافران داخلی و خارجی فراهم می آورد. مجموعه شامل ۱۱ اتاق اقامتی با ویژگی های متفاوت می باشد. خدمات رایگان هتل شامل صبحانه، اینترنت وایرلس و ترانسفر می باشد. از دیگر خدمات هتل امکان گشت برای مسافران به تمام نقاط گردشگری شهر و پذیرایی از مهمانان با غذای های سنتی می باشد.

۲۳ یک تخته دوتخته سه تخته چهارتخته پنج تخته هفت تخته
تعداد اتاق ۳ تویین+۸ دبل ۵ ۵ ۱ ۱
قیمت اتاق ۱۶۶ ۲۱۶ ۲۶۰ ۳۰۷ ۳۶۷
تخفیفات ۱۰%— اکثر اتاق ها کولر تلویزیون  یخچال و سرویس دارند—تخت اضافه ۴۷ هزار

Check-in time

قابل انعطاف

Check-out time

قابل انعطاف

امکانات

  • WiFi
  • پارکینگ
  • تالار 110 نفری
  • رستوران
  • رستوران 150 نفری
  • کارگاه صنایع دستی
  • لاندری

اینترنت

دارد

پارکینگ

دارد

با عرض پوزش، هیچ نقد و بررسی وجود ندارد هنوز برای این accommodation.

کاشان

کاشان

کاشان یکی از مهمترین شهرهای استان اصفهان است که در ارتفاع ۱۶۰۰ متری از سطح دریا، ۲۴۰ کیلومتری جنوب تهران و ۲۲۰ کیلومتری شمال اصفهان و در میان کوه‎های کرکس و کویر مرکزی ایران واقع شده‎ است، جایی که از لحاظ پوشش گیاهی بیشتر فقیر است و در آن بوته‎ها و درخچه‎ها کم و بیش یافت می‎شوند کاشان از طریق بزرگراه و راه آهن با تهران و اصفهان در ارتباط است. کاشان افزون بر فرش های مشهور و زبانزد جهانیان، ابریشم و کاشی معروفی هم دارد. این شهر بزرگ و زیبا در جاده کاشان قم و در حاشیه غربی کویر قرار گرفته است. این شهر از دیر باز به خاطر منسوجات چرمی، سرامیک، ظروف مسی، گلاب و باغ های پرگل قمصر زبانزد بوده است. این شهر با سابقه ۷۰۰۰ ساله اش از مهمترین مراکز باستان شناسی محسوب می شود

 

صنایع دستی کاشان :
از صنایع دستی کاشان می‌توان به کاشی کاری، سفال‌گری، اصول اربعه معماری و گنبدسازی (گوشه سازی، رسم بندی، مقرنس و گره سازی)، گچ بری، آجرکاری، گره چینی، قالی بافی، نقشه کشی قالی، شعربافی، زری بافی، زیلوبافی، گیوه بافی، رفوگری، رنگرزی، نمد مالی، مسگری، مشبک کاری و منبت کاری نام برد. همچنین چند تن از هنرمندان صنایع دستی کاشان از طرف یونسکو مهر اصالت دریافت کرده‌اند.

راه های ارتباطی کاشان :
کاشان در تمامی ادوار تاریخ به علت واقع بودن بر سر راه های تجاری و ارتباطی اهمیت ویژه ای داشته است. زمانی در کنار جاده ابریشـم واقـع بـوده کـه در رونق و آبادانی اش سهم ویژه ای داشته و اینک بر سر شاهراه بسیار مهمی قرار دارد که پایتخت را به شهرهای جنوبی کشـور ارتبـاط مـی دهـد. ایـن شاهراه کاشان را از سویی به قم و تهران و از سوی دیگر به شهرهای جنوبی کشور همچون نـاییـن، یـزد، کـرمـان، بنـدر عبـاس و … مـربـوط مـی سـازد. بـا تکمیل بزرگراه قم , اصفهان این ارتباط سهل الوصول تر شده و همچنین کاشان با قرار گرفتن در مسیر راه آهن تهران اصفهان و تهران یزد و کرمـان ، توسعه و کسترش اقتصادی افزونتری یافته است.

آب و هوای کاشان :
کاشان از جنوب و غرب در محاصره سلسله جبال مرکزی ایران قرار گرفته است و آبادی های دامنه این کوهستان عمومـاً دارای آب و هـوایـی لطیـف و معتدل هستند ولی از جانب شمال شرق که به شوره زارهای کویر مرکزی ایران اتصال می یابد، هوای آن به تـدریـح خشـک و سـوزان مـی شـود و آب و هرا در بخش جلگه ای کاشان گرم و خشک می شود. گرمای هوا در کاشان در تابستان از مرز ۴٠ درجه سانتیگراد هم می گذرد. به بیان دیگر آب و هوای کاشان مانند سایر شهرهای مرکزی ایران نسبت به پستی و بلندی متغیر است. افزن بر آن بادهای محلی نیز از عوامل موٴثر در آب و هوای منطقه به شمـار می آیند. به همین جهت مناطق جلگه ای تحت تأثیر بادهای شمال و بادهای شهریاری که از شمال غربی و مناطق کوهستانـی مـی وزد و بـاعـث لطـافـت هـوا در کوهپایه های قمصر و نیاسر و قهرود می شود. کاشان در پهنه اقلیمی با زمستان هـای نسبتـاً سـرد و تـابستـان هـای گـرم و خشـک قـرار گـرفتـه اسـت.
وزش بادهای کویری که از بامداد تا شامگاه جریان دارد، موجب حرارت خشک هواست و از شام تا بام که نسیم خنکی از جهت کوهستان جریان پیدا می کنـد، باعث تعدیل هوای منطقه می گردد و باد های موسوم به باد سرخ، باد شهریاری، باد سام، باد شمال و باد قبله ای، از بادهای معروف منطقه اسـت کـه اکثـراً از سوی کویر به کاشان می وزد.

 

درباره فرهنگ و تاریخ

وجه تسمیه کاشان : در مورد ریشه نام شهر کاشان مانند بسیاری از نام‌های دیگر اختلاف نظر وجود دارد. گروهی کاشان را برگرفته از کی آشیان به معنای جایگاه حاکمان می دانند و گروهش دیگر لغت کاشان را به معنی خانه‌های تابستانی که با چوب و نی ساخته می‌شوند، دانسته‌اند. بر اساس نظر دیگری کاشان تحریف شده کاسیان و به معنای محل اسکان اقوام کاسی بوده است. در گفته‌های دیگر ساخت کاشی مرغوب در این منطقه را دلیل نام گذاری شهر به نام کاشیان می دانند که به کاشان تحریف شده است زبان مردم کاشان : مردم کاشان به لهجه کاشانی از زبان فارسی تکلم می‌کنند، این لهجه مانند بسیاری از لهجه‌های فارسی دارای ویژگی‌های آوایی‌ای است که برخی از آنها خاص این منطقه‌ است. این ویژگی‌ها در لهجه کاشانی به‌طور عمده حاصل عملکرد فرایندهایی مانند هماهنگی مصوت‌ها، همگونی صامت‌ها، حذف‌ها و غیره ‌است که هرچند بعضی از آنها در سایر گونه‌های فارسی نیز قابل مشاهده‌ است، نوع و میزان وقوع آنها، لهجهٔ کاشانی را از سایر لهجه‌های فارسی به نوعی متمایز کرده‌ است.  
توضیحات بیشتر